Autokredyt – o co pytać w banku?

Wiele jest rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, biorąc kredyt samochodowy. Najważniejszą kwestią jest oczywiście koszt tego zobowiązania. Pamiętajmy, że w każdym przypadku jest to indywidualna sprawa. To, ile ostatecznie przyjdzie nam zapłacić za kredyt jest zdeterminowane wieloma czynnikami takimi jak przede wszystkim wiek samochodu, udział środków własnych zadeklarowany przez klienta, wysokość kredytu oraz ilość rat. Ofertom bankowym bacznie należy się przyglądać pod kątem wpłaty własnej.

W większości przypadków jest ona wymagana, kiedy chcemy kupić używane auto. Standarem jest 10 procent wartości samochodu, ale w niektórych bankach poprzeczka wymagań jest podniesiona do 30 czy nawet i do 50 procent. Jeśli nie posiadamy środków, które moglibyśmy przeznaczyć na wkład własny, wówczas szukajmy ofert, gdzie nie jest on konieczny – ale uwaga, taki kredyt będzie kosztował więcej. Bank powinien nas także poinformować o tym czy w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu czekają nas dodatkowe opłaty – uregulowanie przez nas wierzytelności w terminie wcześniejszym niż ten przewidziany w umowie nie jest bankowi na rękę, gdyż przestaje on zarabiać na odsetkach.

Tutaj znajdziesz konkretną ofertę dla osób które interesuje Banksam.pl – tani kredyt na używane auto

Jeśli nosimy się z zamiarem zaciągnięcia kredytu samochodowego w walucie obcej, musimy się dowiedzieć czy w przypadku niekorzystnego dla naszych kieszeni kursu waluty będzie możliwość jej zmiany na złotówki, a jeśli tak – to na jakich dokładnie zasadach. I na koniec jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie taka czy w trakcie obowiązywania umowy możemy zmienić samochód.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *