Budowa garażu – planowanie odpowiedniego miejsca

Budując garaż wiele osób zastanawia się przede wszystkim, czy zbudować garaż z blachy, czy murowany, jakich materiałów użyć, w którym miejscu go postawić. Oczywiście prawie każdy zakłada również miejsce w swoim garażu na wszelkiego rodzaju narzędzi itp. Warto jednak owego miejsca założyć nieco więcej.

Na jaki garaż się zdecydować

Budując garaż musimy na samym początku wybrać czy będzie on z blachy czy murowany

Ponieważ na przykład jeżeli mamy dwa komplety opon to jeden niewątpliwe będzie leżał w garażu. W przypadku jeżeli używane są duże felgi, co szczególnie dotyczy  zestawu opon i felg używanych latem, to cztery takie felgi  z oponami zajmują niewątpliwie sporo miejsca. Warto więc zastanowić się gdzie byśmy je ulokowali. Oczywiście miejsce pozostawione w garażu na cześć szafy stelaże zależy od obszaru jakim dysponujemy, ale jeżeli mamy taką możliwość warto oszacować ile nam będzie go potrzebne, a następnie założyć 2 razy większy obszar, bo nigdy wszystkiego nie przewidzimy, a późniejsza przebudowa garażu mija się z celem.

Czy będą to jakieś części, narzędzia używane przy samochodzie, czy też opony i felgi używane na przemian latem i zimom, trzeba założyć, że lepiej będzie jeżeli znajdą się na jakimś stelażu, regale, czy półce. Tym bardziej że opony i felgi używane sezonowo leżąc na ziemi, będą nam przeszkadzać. Istnieje wiele poradników budowlanych ułatwiających zagospodarowanie przestrzenne pomieszczeń. Warto więc czytać takie poradniki budowlane, przed rozpoczęciem tego typu inwestycji. Istnieje również wiele stron internetowych na ten temat

Skąd wziąć pieniądze na budowę garażu

Nieraz życie daje nam w kość i sprawia, że nie mamy satysfakcjonującej ilości pieniędzy, aby spełnić jakieś cele. Istotnie w naszym kraju to jest normalnością, że wiecznie nam na coś brakuje. Toteż mamy tak bardzo rozbudowaną ofertę bankową i kredyty są reklamowane bez mała na każdym kroku. Jednak zdobycie kredytu nie jest już taką prostą sprawą. Poza tym że powinniśmy mieć czystą historię w Biurze Informacji Kredytowej i nie powinniśmy figurować w Krajowym Rejestrze Długów, to starając się o kredyt bankowy, musimy przedłożyć właściwe dokumenty.

Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę, to musisz wręczyć duplikat umowy o pracę wraz z oznaczeniem jej rodzaju, poświadczenie o dochodach z zakładu pracy wraz z jego nazwą, adresem, NIP-em i KRS-em, PIT-11 za rok zeszły albo wyciąg rachunku, na który przelewane jest wynagrodzenie albo druk RMUA wystawiony w ciągu poprzedzającego półrocza.

Garaż to nie tylko miejsce na postawienie samochodu, ale także pomieszczenie w którym przechowujemy wiele różnych przedmiotów

Renciści i emeryci muszą przedłożyć decyzję o przyznaniu świadczenia, ostatni lub przedostatni odcinek wypłaty świadczenia albo wyciąg rachunku, na który przetaczane jest świadczenie lub zaświadczenie z ZUS czy KRUS o odbieraniu świadczenia.
Producent rolny musi przedłożyć pismo z urzędu gminy dotyczące liczby gospodarstwa agrarnego względnie ukaz płatniczy, poświadczenie z urzędu gminy o niezaleganiu z podatkiem rolnym a oraz zaświadczenie z KRUS o niezaleganiu z spłacaniem zrzutek na ubezpieczenie.

Z kolei przedsiębiorcy muszą pokazać wypis z KRS lub poświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, uchwałę o nadaniu NIP-u, dokument o REGON-ie, świadectwo uiszczania zrzutek ZUS za zeszłe trzy miesiące, dokument niezalegania z podatkami w urzędzie skarbowym, rachunek dochodów i szkód także raport za rok bieżący czy też pismo o dochodach wystawione przez biuro rachunkowe.
Tak więc w zależności od tego kto ubiega się o kredyty, takie pisma musimy dać do obejrzenia w banku.

Jak bierzemy kredyty bankowe , to musimy posiadać wiedzę, że w banku niezbędne jest nie tylko nasze zatrudnienie, ale również trzeba przynieść wiele dokumentów.
W zależności od tego jakie jest nasze źródło finansowe, takie zaświadczenia musimy przedstawić. Jednakże to nie wszystko. Nieraz w wypadku znacznych kwot, o ile kredytobiorca pozostaje w związku małżeńskim, bank chce dodatkowo zgody małżonka czy też jego podpisu.

Jednak jeśli wcześniej zaciągaliśmy kredyt w jakimś banku, to nieraz starczy tylko w tym samym banku demonstracja dowodu osobistego plus jakiegoś dokumentu potwierdzającego zarobki.

Więcej ciekawych porad dla osób interesujących się tematami remontowo budowlanymi można znaleźć po założeniu konta na portalu internetowym Poldomy.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 komentarz do “Budowa garażu – planowanie odpowiedniego miejsca

  1. Ja osobiście chyba wolałbym już nie mieć wcale garażu niż mieć taki mały jak mam. Poważnie, mały garaż to tylko wkurza i ciasno i ciężko się poruszać gdy ledwo już wjechało auto. Kiedyś jak będę budował nowy dom to garaż będzie miał rozmiary co najmniej 35 m2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *