Czarnogóra opanowuje rynek turystyczny

W następstwie niepokojów społecznych i niestabilnej sytuacji w takich krajach jak Egipt, czy Tunezja, ruch turystyczny w tamtym rejonie znacząco zmalał. Jednakże, nie znaczy to, że turyści przestali jeździć na w czasy – w tym roku takie kraje jak Czarnogóra, czy Chorwacja sporo zyskają na turystyce, ze względu na to, że część turystów poszukuje w Europie alternatywnych wyjazdów zamiast do krajów arabskich. Dodatkowym atutem Czarnogóry jest również fakt, że nie jest ona jeszcze tak droga jak inne europejskie kraje. Poza tym Jak podają przewodniki Czarnogóra to bardzo piękny kraj, który ma wspaniałe pejzaże powiązane z nietypowym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego połączenie skał oraz morza zapewnia nam równie cudne wrażenia.

Można do Czarnogóry przyjechać w celu zwiedzania i podziwiania przyrody, jak również w celu wypoczynku – na tak zwane plażowanie etc. Nieprzeciętnym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie początku lata da się w górach pozjeżdżać na nartach, a później przyjechać do terenów brzegowych i odrobinę poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że wystąpią odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać w sumie przez cały rok. Aczkolwiek najbardziej przyjazne warunki pogodowe i nie tylko panują w maju, czerwcu i wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym czasie znikomy. Reasumując w okresie lata pod kątem klimatycznym Czarnogóra przypomina troszkę Polskę, Jednakże jest dużo goręcej i uraczymy tam dużo więcej słońca.

Czarnogóra poza plażami oraz cudownymi widokami posiada też wiele interesujących miejsc wartych odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których także jest w tym kraju ogrom, ale też o zakątkach ciekawych pod względem atrakcyjności i oryginalności.

Źródła:
[1] http://www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]