Czy są jeszcze tanie kredyty

Ciągle wracamy pamięcią do czasów, gdy kredyty były naprawdę dostępne i tanie. Kilka lat temu prawie każde młode małżeństwo w którym obydwoje małżonków miało pracę było stać na to żeby zaciągnąć tani kredyt w banku i kupić sobie jakiekolwiek małe mieszkanie.

Dzisiaj sytuacja ta uległą gwałtownemu pogorszeniu i po pierwsze nie jest już tak łatwo o kredyty i nie są też już one takie tanie. Niedawno całkiem weszła wżycie rekomendacja T , która nakazuje bankom jeszcze bardziej wnikliwe badanie potencjalnych kredytobiorców przed wydaniem decyzji. Dodatkowo ciągle trwa na świecie i w Polsce kryzys, a co za tym idzie wyższe są marże banków i stopy procentowe. Tanie kredyty znalezione w internecie (Kredytybezbik.blogi.com.pl) póki co odeszły do lamusa i żeby wróciły to musi poprawić się ogólna koniungtura światowa.

Polska bardzo zależna jest od gospodarki światowej , a w szczególności od kursów takich walut jak frank szwajcarski, euro czy dolar amerykański. Sporo kredytów w naszym kraju zaciąganych jest właśnie w walutach obcych i to ich kursy często stanowią o wysokości naszej raty za kredyt. Nie ma się jednak chyba co martwić na zapas bo wcześniej czy później tanie kredyty wrócą, a z nimi dalszy rozkwit branży budowlanej, która w ostatnim czasie leciutko podupadła. Może za dużo powiedziane, że podupadła, ale na pewno nie generuje tak wielkich obrotów jak jeszcze cztery czy pięć lat temu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *