Czym powinniśmy się kierować podczas zakupu auta?

Zakup pierwszego auta może sprawić nam zdecydowanie więcej problemów, aniżeli moglibyśmy się tego początkowo spodziewać. Jeśli decydujemy się na auto z salonu, to nasza droga ku sfinalizowaniu tej transakcji będzie niewątpliwie krótsza. Niestety jednak spoglądając na nasze realia, to naprawdę trudno przy obecnych zarobkach jest pozwolić sobie na tak duży wydatek. Dlatego też zdecydowana większość osób decyduje się w takich sytuacjach na auto używane i właśnie tutaj często zaczynają się schody.

Auto nowe czy używane – co bardziej się kalkuluje?

Polacy na potęgę kupują auta używane i bardzo często posiłkują się kredytami na ten cel

Co się bardziej opłaca – kupić samochód nowy czy używany? Oczywiście, każdy z nas chciałby jeździć autem prosto z salonu, ale nie wszystkich na taki wydatek stać. Wiele w tym momencie uzależnione jest od naszych finansowych możliwości. Pamiętajmy tylko o tym, że nosząc się z zamiarem kupienia samochodu na kredyt, jego wiek odgrywa przy tym kluczowe znaczenie.

Ma to bowiem zasadniczy wpływ na wysokość rat, jakie będziemy co miesiąc płacić bankowi. W wielu bankach oprocentowanie kredytu na samochód używany jest nawet dwa razy większe niż w przypadku kredytów na auta nowe lub maksymalnie 3-letnie. Często też spotkamy się z odmową, jeśli chcemy nabyć samochód starszy niż 8-letni. Banki będą również od nas wymagać wysokiego udziału środków własnych – nawet do 50 procent wartości pojazdu, nie wspominając już o tym, że nałożą na nas bolesne limity związane z okresem spłaty. Z czego wynika taka, a nie inna polityka banków nie tylko jeśli chodzi o kredyt samochodowy Szczecin? Samochód jest zabezpieczeniem zobowiązania. W interesie każdego banku leży zatem to, aby jego wartość była jak największa. Wystarczy tymczasem sobie porównać, ile kosztuje na przykład 7-letnie, a ile 2-letnie auto tej samej marki (ten sam model).

Różnica jest znacząca. Poza tym w przypadku samochodów z rynku wtórnego charakterystyczne jest również to, że na wartości tracą one wyjątkowo szybko – wystarczy zaledwie kilka miesięcy, aby różnica w cenie była odczuwalna. Auta nowe też mają wady – przede wszystkim są bardzo drogie. Ich wartość spada w chwili, gdy opuszczają salon samochodowy.

Na co zwrócić uwagę kupując używane auto

Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, na co w ogóle powinni zwrócić uwagę podczas oglądania auta. Nie powinniśmy również spodziewać się idealnego egzemplarza, kiedy to oglądane przez nas auto ma kilka ładnych lat. Warto jest jednak zwrócić uwagę na odcienie lakieru, oznaczenia na szybach, jak i zachowanie kontrolek – czy przez przypadek nie świecą się te odpowiedzialne za poduszki powietrzne. Kupując auto trzeba patrzeć na wszystko, nawet na to czy światła nie są matowe i nie wymagają polerowania.

Jeśli już upatrzymy sobie jakiś interesujący egzemplarz, to pozostanie jedynie kwestia sfinansowania tego zakupu. Często w takiej sytuacji przychodzi nam decydować się na najlepszy kredyt samochodowy oferowany przez bank . Wyjście to jednak radzę rozpatrywać jako ostateczność. Obowiązkowo sprawdzić powinniśmy oferty, co najmniej, kilku różnych banków.

Na co uważać podpisując umowę na kredyt samochodowy

Bardzo popularne od jakiegoś czasu stały się kredyty na zakup samochodu pod jego zastaw

Znalezienie fajnego auta w dobrym stanie technicznym to jedno, a znalezienie dobrego kredytu na jego zakup to drugie. Musimy zawsze dokładnie przeczytać umowę i regulamin przed podjęciem konkretnej decyzji. Pamiętajmy, że nie zawsze jest tak, że najniższa rata to najlepszy kredyt na zakup samochodu. W umowie i regulaminie mogą być zawarte pewne „kruczki” które w praktyce podrożą nam ten kredyt i narażą na dodatkowe koszta w trakcie lub pod koniec obowiązywania umowy kredytowej.

Zaciągnięcie kredytu na zakup samochodu to decyzja na kilka kolejnych lat dlatego dobrze jest kupić takie auto, które rokuje, że pojeździ bez większych awarii dłużej niż będziemy spłacać raty. Szkoda by było, gdyby okazało się, że mamy kredyt na pięć lat a po trzech latach nasz samochód zepsuł się tak, że jego naprawa przewyższa jego wartość i wartość zsumowanych rat, które mamy jeszcze do spłacenia. Nie podejmujmy decyzji o zakupu używanego auta na kredyt pochopnie.

Jeśli chcecie poczytać co internauci radzą tym, którzy szukają używanych aut na kredyt to polecamy ciekawe forum motoryzacyjne – Autole.pl

Moja przygoda z handlem używanymi autami

Tak już jest też świat poukładany, że lubimy mieć pieniądze po to, aby za nie kupować sobie na przykład drogie i szybkie samochody sportowe. Najlepiej o tym wiedzą ci którzy wiedzą co to są inwestycje, fundusze i szybkie samochody. każdy kto umie dobrze inwestować i pomnażać swoje pieniądze wie jak je wydawać i kupuje wtedy samochody na miarę swoich zarobków.

Wysokie zarobki sprzyjają sprzedawcom drogich samochodów bo mogą wtedy znaleźć odpowiedniego klienta na to co oferują. Samochody przyciągają tych co mają dużo kasy. Biznesmeni chętnie kupują fajne auta i starają się zawsze żeby były to takie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju pojazdy. Pamiętam jak rok temu z moim znajomym odbieraliśmy w Szwajcarii bardzo drogi samochód sportowy i jaką wzbudzaliśmy sensację, gdy właściciel salonu zobaczył dwóch młodych normalnie i skromnie wyglądających chłopaków.

Miał tam różne samochody, ale ten który my odbieraliśmy to przyćmił wszystkie inne zarówno swoim wyglądem jak i osiągami. Jak wracaliśmy do Polski to było kilku takich, którzy próbowali się ze mną ścigać i myśleli, że dadzą radę. Jednak każdy z nich nie miał już nic do powiedzenia, gdy u mnie na liczniku wskazówka mijała liczbę dwieście pięćdziesiąt. Przyznam, że były to różne samochody wybrane na forum motoryzacyjnym i niektóre z nich wyglądały dość imponującą jednak ten , który ja prowadziłem wyciągał nawet trzysta dwadzieścia na godzinę i przyśpieszał w niecałe cztery sekundy do prędkości stu kilometrów na godzinę. Lubie takie samochody i pewnie sobie kiedyś taki kupię…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

1 komentarz do “Czym powinniśmy się kierować podczas zakupu auta?

  1. Zakup używanego auta to czynność do której powinniśmy się przygotować. Nie jak stare auto kupujemy i jak dużo pieniędzy planujemy na taki zakup wydać. Zawsze powinniśmy zachować czujność i sprawdzić zarówno stan techniczny samochodu jak i całą możliwą dokumentację. Pierwsze co to oczywiście zweryfikujmy rzeczywisty przebieg auta. W naszym kraju cofanie liczników to praktycznie reguła i dlatego trzeba jak najdokładniej sprawdzić czy przebieg na tablicy rozdzielczej auta pokrywa się z rzeczywistością. Najgorzej sprawa ma się z autami sprowadzonymi z zagranicy ponieważ cięzko jest sprawdzić ich dokładną historię. Jeśli mamy już zweryfikowany przebieg to dobrze jest znaleźć solidnego mechanika, który weźmie auto na podnośnik i „przetrzepie” je dokładnie z każdej możliwej strony. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele ewentualnych problemów i kosztów, które mogą na nas czekać w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *