Czyszczenie kanap – pranie tapicerek w Szczecinie

Pranie kanap. Jak usunąć plamy z mebli wypoczynkowych?

Plama na tapicerce kanapy nie musi być problemem – aby usunąć ją szybko i skutecznie, warto skorzystać ze skutecznej metody prania ekstrakcyjnego z użyciem specjalnego odkurzacza piorącego. Na czym dokładnie polega ta technika? Jak można z niej skorzystać?

Czyszczenie tapicerek mebli wypoczynkowych jak kanapy, narożniki, fotele, ale również na krzesłach czy w samochodzie jest często bardzo trudne. Wynika to z faktu, że tkanin tych nie można po prostu umieścić w pralce, dlatego prace należy wykonać bezpośrednio na meblu czy w pojeździe. Konieczne jest zatem wybranie takich metod czyszczenia tapicerek, które będą wyróżniały się największą efektywnością.

Jak można usuwać plamy z tapicerek?

Szczecin to duże miasto jednak dobrych firm piorących kanapy jest dosłownie tylko kilka

Zaplamiona tapicerka może być wyczyszczona na kilka sposobów. Dobór odpowiedniej pozwala na uzyskanie najwyższej efektywności prac, wtedy, gdy niezbędne jest pranie kanap i innych mebli tapicerowanych, warto zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Czyszczenie kanap Szczecin – polecamy tanią firmę piorącą

W czyszczeniu tapicerek się dwie główne techniki:

czyszczenie ręczne na bazie środków czystości jak spraye, pianki
czyszczenie mechaniczne z wykorzystaniem urządzeń jak odkurzacze piorące

Pierwsza technika jest najtańsza, ponieważ wymaga tylko zakupienia specjalnego środka, na przykład w markecie, drogerii. Potrzebna będzie także gąbka lub szczotka oraz ściereczka. W zależności od wybranego środka oraz rodzaju plamy działanie tej metody różni się swoją efektywnością.

Druga technika jest skuteczniejsza przeciwko wszystkim rodzajom plam – także tym uporczywym. Również bardzo dobrze sprawdza się wtedy, gdy cała tapicerka jest już zakurzona, zaplamiona, więc miejscowe działania nie poprawią jej wyglądu i konieczne jest jej całościowe wypranie. Wysoka efektywność tej metody wynika z zastosowanej techniki, a mianowicie prania ekstrakcyjnego.

Pranie ekstrakcyjne – najskuteczniejsze pranie tapicerek

Jeśli mieszkasz w Szczecinie to warto zanotować sobie namiary na dobrą firmę piorącą kanapy

Technika prania ekstrakcyjnego poleca na specjalnym praniu tapicerek z użyciem odkurzacza piorącego wyposażonego w taką funkcję. Posiadają ją zarówno urządzenia profesjonalne, jak i domowe odkurzacze piorące. Jak przebiega pranie tapicerki z użyciem tej techniki?

Pranie ekstrakcyjne, które nazywane jest także techniką natryskowo-ssącą, składa się z kilku zasadniczych etapów, które następują po sobie dla uzyskania optymalnych efektów – czystych, przyjemnie pachnących dywanów, wykładzin i tapicerek.

Przebieg prania ekstrakcyjnego:

Polecamy dobra firmę – Pranie kanap Szczecin

1. Odkurzenie nawierzchni – pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie nawierzchni z suchych zanieczyszczeń, na przykład kurzu, piasku. Tapicerka jest dokładnie odkurzana.
2. Naniesienie środka prespray – jest on natryskiwany na nawierzchnię z użyciem odkurzacza piorącego, aby rozpuścić brud i łatwiej go usunąć w trakcie następnego etapu.
3. Wypłukanie brudu – urządzenie czyszczące płucze tapicerkę wodą z detergentem, co prowadzi do usunięcia rozpuszczonych zabrudzeń oraz pozostałości środków czyszczących.

W przypadku, gdy na tapicerce znajdują się trudne, starsze plamy, po jej odkurzeniu wykonuje się też prace polegające na punktowym odplamianiu. Dzięki temu pranie kanap, tapicerki wyróżnia się tak wysoką efektywnością nawet w przypadku poważnych plam.

Jak skorzystać z prania ekstrakcyjnego tapicerek?

Do wykonania prac polegających na praniu ekstrakcyjnym tapicerek konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Można go zakupić, ale nie jest to konieczne – alternatywa to usługi polegające na skorzystaniu z usług prania kanap, foteli i innych tapicerek.

Pracownik firmy świadczącej tego rodzaju usługi może wtedy przyjechać na miejsce ze sprzętem i wykonać niezbędne prace. Ceny zależne są od wielkości mebla do wyczyszczenia.

Zobacz więcej:
Polecamy dobra firmę, której specjalność to Czyszczenie kanap Szczecin – wulkan.szczecin.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *