Dobre rady dla budujących dom energooszczędny

Budowa domu to bardzo droga impreza. Tak mówi każdy kto kiedykolwiek miał styczność z budowaniem jakiegokolwiek lokalu. Oczywiście zdawać by się mogło, że przecież działki nie są takie drogie, a lepiej postawić dom kanadyjski niż kupować mieszkanie w bloku. Ceny są przecież podobne. 

I wszystko się zgadza, tym bardziej, że cena za metr2 mieszkania jest ogromnie wysoka. Jednakże samo postawienie domu kanadyjskiego s tanie surowym zamkniętym to dopiero początek całej zabawy w dom. Pozostaje jeszcze kwestia wykończenia go. A to już wiadomo, że w dzisiejszych czasach chciałoby się mieć wszystko co najlepsze. Do tego jak już tyle pieniędzy się wydało to i powinien to być dom inteligentny, a najlepiej jeszcze dom energooszczędny. Tym samym należałoby już zainwestować w systemy solarne, kupić kolektory słoneczne, aby mieć inteligentny dom na własność. A to się przecież wiąże z ogromnymi kosztami. I owszem kiedyś się one na pewno zwrócą, jednakże do tego czasu liczy się koszt samej inwestycji.

Wiele osób marzy o własnym domu z ogrodem

Budowa domu energooszczędnego w dłuższej perspektywie czasowej zawsze się opłaci

I jeszcze nowoczesne rozwiązania, które chciałoby się zastosować w takim domu wybudowanym w technologii szkieletowej. Bo przecież każdy chciałby mieć ciepło kiedy jest w  domu i nie wydawać ogromnych pieniędzy na ogrzewanie domu podczas jego nieobecności. Sam termostat nie załatwi tutaj sprawy. Już nawet niema co wspominać o samym wykończeniu wnętrza, które przecież będzie kosztowało znacznie więcej niż w przypadku mieszkania, bo i powierzchnia jest większa. Do tego także utrzymanie domu, kiedy już wszystko będzie gotowe. Dlatego warto przemyśleć sprawę budowy domu, szczególnie kiedy w grę wchodzi wieloletni kredyt.

Miliony osób na całym świecie marzy o tym żeby mieć kiedyś swój piękny dom z ogrodem i kominkiem. Najlepiej żeby domek był blisko lasu i jakiegoś uroczego jeziorka żeby można było chodzić na spacery i napawać się tym co serwuje nam natura.

Jom jednorodzinny w technologii domów drewnianych

Warto zainwestować w nowoczesne technologie i zbudować dom inteligentny

Jeśli mieszkanie w lesie to oczywiście najlepsze do tego są domy drewniane żeby pięknie komponowały się w klimat wymarzonego miejsca. Oczywiście nie każdemu odpowiada tego typu rozwiązanie i nie każdy da się namówić do tego, że domy drewniane w technologii szkieletowej są bardziej zdrowe, ekologiczne i przede wszystkim tańsze od takich tradycyjnych domów murowanych. Wiele osób ma jednak swoje, niezmienne wyobrażenie o domu , że musi być murowany i nie ma co nawet przekonywać ich o zaletach domów drewnianych bo i tak nie dadzą się przekonać.

W ostatnich latach technologia domów drewnianych posunęła się naprawdę do przodu i dobre firmy, które się ich budową zajmują są w stanie każdy projekt domu tradycyjnego przerobić na technologię szkieletową i zbudować dla nas dom drewniany na podstawie dowolnie wybranego projektu. Jedną z największych zalet technologi w jakiej buduje się domy z drewna jest także to, że można je wybudować pod klucz dosłownie w kilka miesięcy. Jeśli znajdziemy rzetelnego wykonawcę to dosłownie w pół roku od rozpoczęcia robót możemy się już wprowadzać.

Poniżej znajdziecie Państwo stronę na której są naprawdę ciekawe porady dla chcących zbudować swój energooszczędny dom jednorodzinny.

Poldom.pl

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *