Dobre rady dla budujących dom energooszczędny

Budowa domu to bardzo droga impreza. Tak mówi każdy kto kiedykolwiek miał styczność z budowaniem jakiegokolwiek lokalu. Oczywiście zdawać by się mogło, że przecież działki nie są takie drogie, a lepiej postawić dom kanadyjski niż kupować mieszkanie w bloku. Ceny są przecież podobne. 

I wszystko się zgadza, tym bardziej, że cena za metr2 mieszkania jest ogromnie wysoka. Jednakże samo postawienie domu kanadyjskiego s tanie surowym zamkniętym to dopiero początek całej zabawy w dom. Pozostaje jeszcze kwestia wykończenia go. A to już wiadomo, że w dzisiejszych czasach chciałoby się mieć wszystko co najlepsze. Do tego jak już tyle pieniędzy się wydało to i powinien to być dom inteligentny, a najlepiej jeszcze dom energooszczędny. Tym samym należałoby już zainwestować w systemy solarne, kupić kolektory słoneczne, aby mieć inteligentny dom na własność. A to się przecież wiąże z ogromnymi kosztami. I owszem kiedyś się one na pewno zwrócą, jednakże do tego czasu liczy się koszt samej inwestycji.

Wiele osób marzy o własnym domu z ogrodem

Budowa domu energooszczędnego w dłuższej perspektywie czasowej zawsze się opłaci

I jeszcze nowoczesne rozwiązania, które chciałoby się zastosować w takim domu wybudowanym w technologii szkieletowej. Bo przecież każdy chciałby mieć ciepło kiedy jest w  domu i nie wydawać ogromnych pieniędzy na ogrzewanie domu podczas jego nieobecności. Sam termostat nie załatwi tutaj sprawy. Już nawet niema co wspominać o samym wykończeniu wnętrza, które przecież będzie kosztowało znacznie więcej niż w przypadku mieszkania, bo i powierzchnia jest większa. Do tego także utrzymanie domu, kiedy już wszystko będzie gotowe. Dlatego warto przemyśleć sprawę budowy domu, szczególnie kiedy w grę wchodzi wieloletni kredyt.

Miliony osób na całym świecie marzy o tym żeby mieć kiedyś swój piękny dom z ogrodem i kominkiem. Najlepiej żeby domek był blisko lasu i jakiegoś uroczego jeziorka żeby można było chodzić na spacery i napawać się tym co serwuje nam natura.

Jom jednorodzinny w technologii domów drewnianych

Warto zainwestować w nowoczesne technologie i zbudować dom inteligentny

Jeśli mieszkanie w lesie to oczywiście najlepsze do tego są domy drewniane żeby pięknie komponowały się w klimat wymarzonego miejsca. Oczywiście nie każdemu odpowiada tego typu rozwiązanie i nie każdy da się namówić do tego, że domy drewniane w technologii szkieletowej są bardziej zdrowe, ekologiczne i przede wszystkim tańsze od takich tradycyjnych domów murowanych. Wiele osób ma jednak swoje, niezmienne wyobrażenie o domu , że musi być murowany i nie ma co nawet przekonywać ich o zaletach domów drewnianych bo i tak nie dadzą się przekonać.

W ostatnich latach technologia domów drewnianych posunęła się naprawdę do przodu i dobre firmy, które się ich budową zajmują są w stanie każdy projekt domu tradycyjnego przerobić na technologię szkieletową i zbudować dla nas dom drewniany na podstawie dowolnie wybranego projektu. Jedną z największych zalet technologi w jakiej buduje się domy z drewna jest także to, że można je wybudować pod klucz dosłownie w kilka miesięcy. Jeśli znajdziemy rzetelnego wykonawcę to dosłownie w pół roku od rozpoczęcia robót możemy się już wprowadzać.

Poniżej znajdziecie Państwo stronę na której są naprawdę ciekawe porady dla chcących zbudować swój energooszczędny dom jednorodzinny.

Poldom.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *