Nie jest łatwo dobrze wychować własne dzieci

Dziecko to jednak ogromna odpowiedzialność i ogromne obowiązki każdego dnia. Zanim zdecydujemy się na dziecko to powinniśmy dokładnie wszystko przemyśleć, a nie wcielać się w rolę rodziców tak na łapu capu. Wiem coś o tym bo sam mam dwójkę małych dzieci.

Rodzicielstwo to największa odpowiedzialność

Dzieci są naszą największą radością jednak wychowanie ich nie jest sprawą łatwą

Trzeba także mieć cierpliwość do dzieci oraz zdrowe podejście do nich. Nie powinno się nigdy denerwować przy pociechach bo każde małe czy duże dziecko zawsze wyczuje nasz zły nastrój i nigdy nic dobrego z tego nie wynika dla malucha. Mało tego, bo powinniśmy także od najmłodszych lat dziecka myśleć o jego finansowej przyszłości. Są przecież różne inwestycje, fundusze oraz banki. Tam można dla swojego dziecka założyć odpowiednią polisę, która w zabezpieczy naszą pociechę na wypadek gdyby nam się coś kiedyś stało. Nie zapominajmy o tym bo tak jak na początku napisałem nie wolno decydować się na rodzicielstwo bez odpowiedniego przygotowania.

Rodzicielstwo to chyba najbardziej odpowiedzialna z możliwych funkcja życiowa i po prostu nie wolno dać tutaj plamy. Praktycznie każda nasza czynność musi być przyporządkowana temu żeby nasze potomstwo wychować na przyzwoitych obywateli i kogoś z kogo po prostu za jakiś czas będziemy mogli być dumni. Nie jest łatwo wychować dobrze własne dziecko, ale jeśli weźmiemy sobie to za cel życia to na pewno nam się uda i za kilkadziesiąt lat będziemy mogli z dumą odejść patrząc jak nasze dzieci znakomicie radzą sobie w życiu bez nas. Porad na temat wychowania dzieci można znaleźć w internecie na różnych forach, między innymi na forum dla kobiet w ciąży lub dla tych co starają się o dziecko.

Dzieci lubią grać w gry komputerowe

W internecie są różne ciekawe portale społecznościowe i fora dla polskich matek wychowujących dzieci

Moja najlepsza przyjaciółka ma dwóch synów. Są to chłopcy w wieku osiem i dziewięć lat. Wyglądają, jak takie dwa aniołki i uwielbiają inwestowanie w internecie w gry komputerowe dla młodzieży. Blond włosy i niebieskie oczy dodają im sporo uroku. Zawsze, pod czas odwiedzin, zachowują się wzorowo, aczkolwiek świetnie sobie zdaję sprawę, że te dzieci wcale nie są tak anielsko grzecznie, na jakie wyglądają. Czasami, kiedy ich mama opowiada o tym, co zbroiły, albo na jaki pomysł wpadły, to włos się jeży na głowie. Raz zostałam poproszona, o zajęcie się chłopcami przez trzy dni, bo Agnieszka z mężem musiała się udać na pogrzeb ciotki do Londynu.

Obiecywała, że chłopcy będą zachowywali się wzorowo. Miałam mnóstwo obaw, ale nie mogłam jej odmówić. Kiedy zjawiłam się u niej byłam przygotowana na najgorsze. Chłopcy jednak bardzo mnie zaskoczyli. Praktycznie cały czas zajmowali się sami sobą. Jedyne, w co musiałam się bardziej zaangażować to ich gry komputerowe, które były powodem drobnych konfliktów. Ale, aby tego uniknąć wyciągałam ich z domu, to na spacer, to na rower, a nawet pograłam z nimi w piłkę. Na szczęście pogoda sprzyjała wyjściom na świeże powietrze. Uważam, że posiadanie takich grzecznych dzieci to prawdziwy skarb.

Zapraszam na forum kobiece na którym doradzamy sobie na temat wychowania dzieci – Rodzinko.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]