Dziennikarstwo i zarabianie

Dziennikarstwo. Zewsząd otaczają nas papierowe okładki gazet, w środku znajdujemy różne artykuły. Niektóre ciekawe, inne trochę mniej.

Wszystkie jednak łączy jedna sprawa, jeden aspekt. W większości przypadków zostały one napisane przez osoby, które ukończyły dziennikarstwo uprawiane w internecie (Poto.pl) jako kierunek swoich studiów i traktują to jako sposób na zarabianie pieniędzy. Niewątpliwie ciekawa sprawa, jednak trzeba mieć do tego „to coś”, gdyż nie wszystkiego można się nauczyć. Wiedza techniczna nie zawsze idzie z tą bardziej cenioną – praktyczną. Zawód ten polega również na nieustannym pisaniem artykułów, co pozwala nam na ciągłe rozwijanie własnego stylu, dzięki któremu, być może, w przyszłości będziemy rozpoznawalnymi osobami.

Wielu jednak zderzy się z brutalną prawdą – w tym zawodzie nie liczą się tylko i wyłącznie umiejętności. Dla przykładu – w jednej z popularnych stacji telewizyjnych informacyjnych w zamian za miesiąc praktyki musimy „oddać” dwa tysiące złotych. Niestety dla wielu osób będzie to suma zaporowa. Zawsze można spróbować dostać się na nie dzięki posiadanemu „talentowi” jednak jest to niewyobrażalnie trudne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *