Inwestowanie gotówki w złote monety

Nie ma to jak oszczędzanie. Jeśli tylko możemy, mamy szansę odłożyć jakieś pieniądze to z pewnością dobrym rozwiązaniem jest odkładnie ich na czarną godzinę, tudzież na wycieczkę zagraniczną czy tez zrobienie z nich użytku w jakiś inny sposób. Najczęściej Polacy decydują się na trzymanie oszczędności w domu. Tymczasem przecież one mogłyby na siebie pracować w banku.

Może i oprocentowanie lokat czy kont oszczędnościowych nadal pozostawia wiele do życzenia, jednakże pieniądze nie powinny zalegać nam w szufladach tylko pracować na siebie, nawet jeśli miesięcznie miałaby być to kwota niewielka. Jeśli do dyspozycji mamy kwoty większe możemy również umieścić je na tego typu depozytach w banku, albo podjąć nieco odważniejszą decyzję i zainwestować w produkty strukturyzowane.

Wybierzmy najbardziej nam odpowiadającą inwestycję

Zainwestowanie pieniędzy w złote monety to raczej bezpieczna i stabilna lokata gotówki

To w jakim stopniu chroniony będzie na nich nasz kapitał zależy tylko wyłącznie od nas samych. Na rynku jest tyle produktów, ze z powodzeniem możemy wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada. Co więcej taki, który lokuje nasze pieniądze w to co chcemy. A dziś jedną z najpopularniejszych inwestycji są te w złoto lub wino.

W przypadku złota dotychczasowe inwestycje okazywały się jak najbardziej trafione, przynosiły niekiedy nawet większe (od tych zakładanych) zyski. W złoto można również inwestować samodzielnie, kupując sztabki z złota, drogie złote monety okolicznościowe, które wydawane są za pośrednictwem Mennicy Polskiej czy innych mennic, albo też kupując biżuterię. W przypadku tego ostatniego zawsze można połączyć przyjemne z pożytecznym!

Czy ciągle opłaca się zarabiać na lokatach?

Zarabianie na lokatach bankowych powoli staje się coraz mniej opłacalne. Po pierwsze dzieje się tak dlatego, że kilka lat temu jeden z ówczesnych ministrów finansów wprowadził tak zwany podatek od zysków bankowych.

Lokata pieniędzy w złote monety to inwestycja długoterminowa ale stabilna i bezpieczna

Był to profesor Marek Belka, który dzisiaj jest prezesem banku centralnego w Polsce. Ta dziwna i nikomu nie zrozumiała decyzja spowodowała znaczny odpływ kapitału z banków, który do tej pory ulokowany był właśnie na lokatach bankowych. Nasze banki jednak nie dały za wygraną. Przecież im sa potrzebne pieniądze i oszczędności Polaków żeby mogły nimi obracać. Dlatego ekonomiści i prawnicy bankowi wymyślili takie narzędzie finansowe jak konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek i dzięki temu nie musimy już płacić podatku nałożonego przez Marka Belkę. W związku z tym lokaty na naprawdę duży procent (Lokaty.blogx.pl) bankowe po prostu zaczęły być mało opłacalne i zamiast mrozić pieniądze na długi okres po to żeby jeszcze na koniec zapłacić podatki wolimy wpłacać nasze oszczędności na specjalne konta oszczędnościowe.

Można to tak trochę przyrównać do czegoś pomiędzy lokatą a funduszem inwestycyjnym jeśli chodzi o zarobki. Jednak największą zaletą kont oszczędnościowych jest możliwość dysponowania swoimi środkami w dowolnym czasie bez żadnych określonych terminów. Co dzienie dopisują nam się odsetki i powiększają stan naszego konta. Co dziennie możemy też dowolnie pieniądze tam wpłącać, wypłacać, lub dopłacać.

Zobacz poniżej ciekawą dyskusje na portalu o opłacalnych inwestycjach pieniędzy. Poniżej znajdziesz opinie i komentarze o tym w co warto inwestować pieniądze.

Vibank.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *