Jaki dom zbudować i skąd wziąć pieniądze na inwestycję

Chciałbym w przyszłym roku ruszyć ostro z budową mojego domu na wsi pod Szczecinem. Mamy już nawet fajną działkę bo trafiła nam się okazja i dostaliśmy ją za naprawdę śmieszne pieniądze. Mamy odłożone też trochę pieniędzy na początek budowy, ale ciągle nam brakuje jeszcze sporej sumy.

Dlatego cały czas myślę skąd tu wziąć więcej kasy i zarobić pieniądze na budowę domu. Przecież to ogromna inwestycja. Budowa domu niejednego wprowadziła już w kłopoty finansowe i doprowadziła do ruiny psychicznej. Nawet jeśli był to tani dom w technologii szkieletowej. To nie są przecież klocki w piaskownicy tylko bardzo poważne zadanie wymagające planu i przede wszystkim wielkich pieniędzy.

Budowa domów szkieletowych to codzienność

Dom energooszczędny ze stropem prefabrykowanym na wymiar

Dlatego pomyślałem, że zrobię parę darmowych stron internetowych, które znakomicie nadają się na zarabianie w internecie na budowę domu. Nie będę ukrywał, że nie do końca się na tym znam ale mam paru kolegów z tej branży i wiem, że z chęcią służą mi pomocą. Wiedzą jak ważna jest dla mnie ta budowa domu i zrobią wszystko żeby mi pomóc. Jeden z nich już przez to przeszedł i właśnie w zeszłym tygodniu wprowadził się do swojego nowego domu na obrzeżach Szczecina. Śliczny ten jego domek, ale jest wielki i drogi. Budowa domu mojego kolegi trwała kilka lat, a ja nie zamierzam się tak długo budować.

Czy sądzicie, że z pracy na stronach internetowych w internecie da się zarobić dobre pieniądze ? W sumie, to potrzebuję zdobyć i utrzymać zdolność kredytową.

Budowa domu w technologii szkieletowej to dziś nie żadna nowość, ale codzienność. Jednakże przypadku finansowania budowy takiego domu przez bank, czyli po prostu zaciągania kredytu hipotecznego na budowę domu drewnianego warto śledzić cały proces od samego początku. Dlaczego tak wiele osób każe zwracać na to uwagę? Bowiem nikt nie chce mieć później problemów, nieprawdaż?!

Trzeba spełnić warunki kredytu na dom energooszczędny

Przed przystąpieniem do otwarcia linii kredytowej musimy już wiedzieć czy będziemy stawiać dom murowany czy może dom drewniany, budowany w technologii szkieletowej. Taką informację należy bowiem podać już na etapie składania wniosku. Analityk czy inny pracownik banku, który będzie przygotowywał dla nas warunki kredytu musi wówczas inaczej skonstruować sposób wypłaty środków finansowych. Bowiem w przypadku kredytu hipotecznego na budowę domu bank nie wypłaca nam całości wnioskowanej kwoty, sumy pieniędzy. Robi to w częściach, które zwane są transzami. Co więcej bank sprawdza czy dobrze spożytkowaliśmy środki, które już zostały nam wypłacone.

Starając się o kredyt na budowę domu drewnianego powinnyśmy także przedstawić szczegółowy harmonogram prac, tak żeby analityk mógł ustalić terminy i sumy wypłacanych transz. Jeśli obawiamy się, że sami nie dopełnimy wszelkich spraw związanych z prawidłowym unieruchomieniem kredytu hipotecznego na budowę wymarzonego domu drewnianego, zawsze może skorzystać z usług profesjonalistów, czyli doradców finansowych, którzy przeprowadzą nas przez całą procedurę kredytową.

Wstępnie już wybraliśmy firmę w Szczecinie budującą tanie domy drewniane.

Najpierw zastanawiasz się nad projektem. Jeśli nie ogranicza Cię wielkość działki ani zasobność portfela – wybierasz wymarzony. Nie szczędzisz pieniędzy na nic – od fundamentów, poprzez drzwi, okna, dach, po kwestie wykończeniowe oraz dekoracyjne.

Zacznij inwestycje od przemyślanego projektu

Co jednak kiedy chcesz mieć dom postawiony jak najmniejszym kosztem. Takie miałeś założenie – zamiast mieszkania dom, jak najtaniej, bo i tak wszystko jest na kredyt, który będziesz spłacać przez najbliższe kilkanaście a nawet więcej lat. Ale czy na pewno zawsze jest sens robić wszystko jak najniższym kosztem? Czy może warto zainwestować ciut więcej i nie musieć myśleć o ewentualnych poprawkach? Budowa wymarzonego domu dla swojej rodziny to niestety trudna sztuka wyboru – pomiędzy tym co by się chciało mieć, a tym na co sobie można, albo chce się sobie pozwolić.

I tak jak już wspomniano zaczyna się właśnie od projektu. Później w grę wchodzą kwestie związane z budową domu, następnie wykończeniem. Oczywiście najlepiej do tego ostatniego zatrudnić fachowców, architektów wnętrz, jednakże jeśli robimy coś po najmniejszej linii oporu i jak najtaniej, to często rezygnujemy z owego luksusu i sami staramy się stworzyć coś niezwykłego i oryginalnego w pomieszczeniach naszego domu – nie zawsze niestety z najlepszym skutkiem. Ponadto oczywiście zakładamy, że nie kupimy zbyt drogiej kuchni, wypoczynku do salonu, armatury do łazienki. Co niestety może wiązać się z tym, że już za kilka lat będziemy zmuszeni do wymiany niektórych z ów urządzeń. Drogie nie znaczy lepsze – absolutnie. Ale nie można przy zakupie kierować się tylko i wyłącznie ceną. Czasem coś niewiele droższego od zakupionej przez nas rzeczy byłoby o wiele lepszym wyborem. Tym samym kierujmy się przy budowie naszego wymarzonego domu nie tylko umiarem, ale i rozsądkiem.

Planując budowę domu warto zajrzeć na stronę:

Domdobrejenergii.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

2 komentarze do “Jaki dom zbudować i skąd wziąć pieniądze na inwestycję

  1. Szukam jeszcze jakiejś dobrej firmy która buduje domy prefabrykowane w Szczecinie i okolicach. Chcę na wiosnę ruszyć z budową domu w Wołczkowie obok Szczecina i chyba zdecyduję się na dom prefabrykowany z gotowych modułów prefabrykowanych z betonu. Dużo czytam ostatnio na forach internetowych i jestem praktycznie przekonany, że gotowe domy prefabrykowane to coś co się opłaca. Gotowe prefabrykaty betonowe takie jak prefabrykowane ściany – mury, stropy – płyty stropowe gotowe, betonowe schody i jedno modułowe kominy na wymiar zgodnie z projektem budowlanym. Chcę sobie coś takiego zamówić i dlatego chcę znaleźć i wybrać dobrą firmę budowlaną budującą domy z prefabrykatów betonowych – Szczecin woj. Zachodniopomorskie.

  2. Ja osobiście korzystałem z usług polecanej tutaj firmy budowlanej. Takie domy modułowe z gotowych prefabrykatów to świetne rozwiązanie. Sam dom w stanie surowym postawili mi dosłownie w kilka dni. Ja przygotowałem płytę pod budynek, a oni przywieźli gotowe elementy i zamontowali. Rewelacja, polecam każdemu kto chce zaoszczędzić czas i pieniądze i szybko miec swój własny dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *