Banki udzielają kredyty samochodowe na firmę

Spłacasz autokredyt – oszczędzaj! Decydując się na zaciągniecie kredytu samochodowego, musimy mieć świadomość kilku istotnych spraw. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że jest to zobowiązanie, którego podejmujemy się na kilka lat (przeciętnie okres kredytowania w tym przypadku wynosi od 6 do 8 lat).

W momencie podpisywania umowy mamy pewność co do tego, że ze spłaceniem rat nie będziemy mieć kłopotów – bank zresztą też jest co do tego przekonany, inaczej nie oceniłby wysoko naszej zdolności kredytowej. Zawsze jednak należy brać poprawkę na to, że mogą pojawić się problemy, których nikt nie jest w stanie wcześniej przewidzieć. Dlatego właśnie tak często można zetknąć się z poradami udzielanymi przez specjalistów, że osoby spłacające jakiekolwiek kredyty powinny oszczędzać. Nie chodzi w tym momencie o to, aby odkładać nie wiadomo jak duże kwoty, ale jakieś zapasy w tym zakresie są wskazane – szczególności w sytuacji, kiedy spłacamy kredyt w walutach obcych. W niektórych okolicznościach nawet i niezbyt duże oszczędności mogą się okazać pomocne.

Przed złożeniem wniosku o autokredyt

Kredyty samochodowe zaciągamy przede wszystkim na zakup aut osobowych, nie mniej jednak nie są to jedyne pojazdy, które możemy kupić za zdobyte w ten sposób pieniądze. Środki te pozwalają nam sfinansowanie zakupu samochodu zarówno od osoby prywatnej, jak i w komisie czy salonie. W rachubę wchodzą zarówno nowe, jak i używane auta, przy czym w tym drugim przypadku powinniśmy mieć na uwadze to, że kredyt będzie droższy (większe oprocentowanie).

Banki najchętniej kredytują nowe lub względnie nowe samochody (maksymalnie 3-letnie). Banki chętnie udzielą także kredyt samochodowy na firmę (Kredyty-auto.pl). Powód tego jest taki, że takie auta mają dużą wartość. Są zatem dobrym zabezpieczeniem zobowiązania. Niektóre banki otwarcie mówią, że w ogóle nie pożyczają pieniędzy na kupno samochodu starszego niż 3-letnie. Przed złożeniem wniosku trzeba zatem dokładnie dowiedzieć się, jakie wymagania będziemy musieli spełnić i co konkretnie możemy kupić. Przygotujmy się również na to, że bank na wiele sposobów zabezpieczy swoje interesy, co dla nas oznacza dodatkowe wydatki i formalności.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *