Kredyty i pożyczki z banku

Coraz częściej i więcej zadłużamy się w bankach. Ostatnie dane w pierwszego półrocza tego roku wskazują, że Polacy nie byli jeszcze nigdy tak zadłużeni. Chodzi najczęściej o kredyty i pożyczki w bankach. Dane te są o tyle zatrważające, że nawet laik może z nich wywnioskować, że rodacy przechodzą przez najgorszy kryzys na kredytach właśnie.

Problem w tym, że te kredyty trzeba będzie kiedyś zacząć spłacać. Nikt za nas tego nie zrobi  i każdą złotówkę, powiększoną oczywiście o odsetki i koszta bankowe, będziemy musieli oddać wcześniej czy później. Banki udzielają kredyty na atrakcyjnych warunkach  i żądają takich zabezpieczeń, że śpią raczej spokojnie i nie boją się o to, że odzyskają kiedyś swoje pieniądze i to z dużym zarobkiem. Banki zawsze są dla nas bardzo miłe w momencie, gdy jeszcze nie zaczęliśmy starać się o kredyt. Sytuacja zaczyna się zmieniać w momencie, gdy już o ten kredyt się staramy i donosimy kolejne dokumenty i zaświadczeniach i bardzo często są to papiery, o których nie było mowy w pierwszych rozmowach z bankiem.

Jednak prawdziwe oblicze banki pokazują wtedy, gdy zaczynamy zalegać ze spłatą raty. W tym momencie bank zamienia się w prawdziwego drapieżcę, który nie patrząc na nasze koszty zedrze z nas wszystko żeby odzyskać swoją należność. Zaciągajmy kredyty z głową tylko wtedy, gdy mamy pewność, że damy radę je spłacać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *