Ciekawe forum ogrodnicze o kwiatach i drzewkach bonsai

W mojej rodzinie od kilku pokoleń jest zwyczaj, że kochamy kwiaty, drzewka, sadzonki i tego typu rośliny. Moja babcia hoduje w swoim domu piękne kwiaty doniczkowe i wiele z nich rośnie u niej od kilkudziesięciu już lat.

Uprawa kwiatów w własnym domu

Zapraszam na ciekawe forum dla wszystkich miłośników kwiatów i ogrodów

Babcia urządziła sobie w mieszkaniu prawdziwy rajski ogród i rosną u niej takie kwiaty, że inni mogą jej tylko pozazdrościć takiego piękna. Tak samo robiła moja mama. Ona także miała cały dom w najróżniejszych kwiatach doniczkowych. Były tam drzewka i palmy oraz piękne agawy, które miały tyle lat co i ja. Mama , gdy umarła to kwiaty zmarły razem z nią. Piękne kwiaty w naszym domu  zwiędły niedługo po śmierci mamy i żadne zabiegi pielęgnacyjne nie były w stanie zatrzymać ich usychania. Mama zawsze twierdziła, że kwiaty potrafią tęsknić i mogą nawet uschnąć, gdy stracą swoją ukochaną osobę. Babcia i mama potrafiły rozmawiać ze swoimi kwiatami, a rośliny odwdzięczały się im pięknym wzrostem i wyglądem. Zawsze mnie to interesowało i też postanowiłem , że będę miał swoje piękne kwiaty.

Kupiłem kilka młodziutkich i pięknych sadzonek i już zaczynam być z nich dumny bo rosną jak na drożdżach. Też z nimi rozmawiam i widzę jak pięknie rosną i się zielenią. Niektóre nawet zaczęły kwitnąć, a drzewka bonsai , które początkowo pogubiły liście już zaczynają na nowo odrastać i odzyskiwać swoją zieleń. Chcę także zająć się zarabianiem przez internet na kwiatach. Zrobiłem już specjalne forum internetowe i tam będziemy dyskutować o roślinkach i o tym jak się hoduje kwiaty żeby pięknie rosły i się zieleniły. Mam nadzieję, że forum będzie kwitło jak moje ukochane kwiaty i wiele osób będzie czerpało tam wiedzę oraz doświadczenie przydatne w pielęgnacji roślin.

Podziel się doświadczeniami ogrodnika

Drzewko bonsai można zrobić nawet ze zwykłej, pospolitej sosny, która sama zasiała się w naszym ogrodzie

Forum o którym wspomniałem powyżej będzie nie tylko o kwiatach domowych. Chcę także prowadzić tam dyskusje i porady dla osób, które zajmują się roślinami ogrodowymi. Szczególny nacisk chcę kłaść na tematy związane z uprawą drzewek iglastych i formowaniu ich na bonsai. Ten temat interesował mnie od zawsze i sam chcę zacząć profesjonalnie uprawiać różne tuje, cisy, jałowce, cyprysy i po latach ładnie je formować na oryginalne niwaki bonsai.

Mam nadzieję, że znajdą się tam osoby, które chętnie będą dzielić się między sobą doświadczeniami z ich własnych upraw i hodowli. Ja aktualnie mam kilkadziesiąt gatunków iglaków w donicach i coś nie coś wiem już na podstawie własnych doświadczeń. Zachęcam do logowania się i pisania komentarzy na moim forum ogrodniczym o kwiatach i drzewkach ogrodowych bonsai. Poniżej znajdziecie Państwo odnośnik do założonego przeze mnie portalu społecznościowego.

Forum ogrodnicze – Kwiatyl.pl – Forum dla miłośników kwiatów

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 komentarze do “Ciekawe forum ogrodnicze o kwiatach i drzewkach bonsai

  1. Zajrzałem na to forum i widze w nim potencjał. Jest tam sporo ciekawych informacji i widać, że ktoś włożył w nie dużo pracy. Co prawda wygląda na troszkę opuszczone, ale jeśli ktoś przyłoży się do promocji to być może zacznie żyć. Trzymam kciuki i wierzę, że tego typu forum ogrodnicze ma jeszcze sens i któregoś dnia zacznie tam zaglądać sporo osób. Jest już kilka tego typu for, ale i tutaj admin może mieć swoją fajną społeczność jeśli będzie wyrozumiały i nie zacznie kozaczyć i banować za byle co.

  2. Dobre forum nie jest złe jak to się mówi, a to rzeczywiście jest wyjątkowe i warto tam zaglądać regularnie. Jest tam spora grupa pasjonatów roślin zarówno liściastych jak i iglastych. Mają tam też duże grono osób zafascynowanych najróżniejszego rodzaju kwiatami ogrodowymi i domowymi. Ogólnie fajna atmosfera i bardzo kulturalni admini. Sam mam spory ogród i z tego forum o kwiatach czerpię naprawdę dużo wiedzy o tym jak dbać i uprawiać moje roślinki pod domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *