Kwota kredytu samochodowego

Wybór w banku, w którym zaciągniemy kredyt samochodowy do łatwych nie należy. Na pewno na początek warto przekonać się, co interesującego ma nam do zaoferowania bank, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że dostaniemy korzystne warunki umowy – z niższym oprocentowaniem i w oparciu o uproszczone procedury.

Oczywiście, tak się może stać, ale wcale nie musi, dlatego też powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertami innych banków. Przy tej okazji bardzo często pojawia się kwestia dotycząca kwoty zobowiązania – na ile możemy liczyć? Jeśli chodzi o sumę minimalną, na którą kredyty samochodowe są udzielane, to jest ona zależna tylko i wyłącznie od ustaleń banku (w poszczególnych placówkach różnice mogą być znaczące). W przypadku natomiast maksymalnej kwoty zobowiązania wszystko zależy w głównej mierze od naszej zdolności kredytowej. Jeżeli chcemy spłacić kredyt na samochód używany (Carmarket24.pl szybko, musimy posiadać wysoką zdolność, gdyż raty nie będą należały do najniższych.

Dylematy związane z ubezpieczeniem autokredytu

Ubezpieczenie kredytu samochodowego wymagane jest w większości przypadków – zwłaszcza wówczas, kiedy ktoś ubiega się o tego rodzaju zobowiązanie na preferencyjnych warunkach. Wykupienie polisy ubezpieczeniowej ma wiele plusów – dla przykładu w sytuacji, kiedy stracimy pracę ubezpieczyciel będzie ureguluje kilka rat (oczywiście pod pewnymi warunkami takimi jak chociażby to, że nie możemy być stroną wypowiadającą umowę o pracę). Niejednokrotnie jest tak, że klient obowiązkowo musi skorzystać z ubezpieczenia, w przeciwnym wypadku kredytu nie dostanie – warto przy tej okazji wiedzieć, że banki nie mają prawa stawiać tego rodzaju wymagań. Teoria jednak teorią, a praktyka praktyką. W każdym bądź razie powinniśmy pamiętać, że skorzystanie z tej opcji jest zawsze naszą indywidualną sprawą. Bankowi na tym zależy, bo to dla niego dodatkowy zarobek. Niekiedy mamy już wykupione ubezpieczenie na życie – w takiej sytuacji należy o tym bank poinformować i zaproponować w to miejsce inny sposób zabezpieczenia (na przykład poręczycieli).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *