Najlepszy kredyt samochodowy przez internet

Kiedy autokredyt się opłaca? Dzięki kredytom finansujemy rozmaite przedsięwzięcia – między innymi zakup samochodów. W tym momencie można zadać sobie pytanie czy w dzisiejszych czasach kupienie auta na kredyt się kalkuluje? Nie da się na tak postawione pytanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Wszystko jest bowiem uzależnione w tym momencie od dwóch podstawowych czynników. Po pierwsze – jest to wysokość naszych dochodów, a po drugie – nie bez znaczenia jest to jakie auto chcemy nabyć.

Kredyt najbardziej opłacalny jest wówczas, kiedy jesteśmy zainteresowani nowym lub względnie nowym (maksymalnie 3-letnim) pojazdem. Możemy wówczas liczyć na atrakcyjne warunki umowy. W przypadku używanych samochodów sprawa przedstawia się już nieco inaczej. W tym przypadku kredyt będzie znacznie droższy. Jeśli potrzebujemy kilku tysięcy złotych, powinniśmy zastanowić się nad tym czy kredyt samochodowy jest oby na pewno najlepszą opcją. Może bardziej opłaci się nam wtedy na przykład debet na karcie kredytowej? Trzeba przeanalizować różne rozwiązania.

Autokredyt i wkład własny – jak to jest?

W reklamach kredytów samochodowych banki bardzo często zapewniają, że mają najlepszy kredyt samochodowy przez internet (Autozakup.com.pl) pożyczają pieniądze na sfinansowanie 100 procent inwestycji. Zapominają jednak dodać, że tego rodzaju oferty obwiązują tylko przy zakupie pojazdów nowych oraz liczących sobie maksymalnie 3 lata. W takiej sytuacji jest to bowiem dla banku bardzo opłacalne – zważywszy na fakt, iż nowy bądź względnie nowy samochód to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. To spora suma, więc pożyczając taką kwotę klientowi bank nieźle na niej zarobi. Kalkulować mu się to będzie nawet wówczas, gdy zaproponuje kierowcy niższe oprocentowanie. przy samochodach z rynku wtórnego sprawa wygląda już inaczej. Wiadomo, że na takim kredycie ban dużo nie zarobi, a poza tym używane auto nie jest już tak wartościowe jak nowe – stąd też właśnie wymagania dotyczące wkładu własnego. Kształtują się one na zróżnicowanym poziomie – w zależności od tego, jakie bank ma ustalenia w tym zakresie. Poza tym zależy to też od wielu czynników takich jak wiek pojazdu oraz kwota zobowiązania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *