Różnorodne oferty kredytów samochodowych

Oferty banków w zakresie kredytów samochodowych są obecnie mocno zróżnicowane. Warunki umowy kredytowej uzależnione są od wielu czynników. Poza tym też każdy bank kieruje się swoimi własnymi zasadami, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy na zakup aut – tak używanych, jak i nowych.

Warto przy okazji nadmienić, że kredytem samochodowym sfinansować można zakup nie tylko osobowego pojazdu, ale też motocykli, skuterów, autobusów, samochodów ciężarowych do 3,5 ton, naczep, przyczep, sprzętu wodnego (tylko fabrycznie nowego) oraz ciągników siołowych. Bardzo często banki przyznają kredyty samochodowe dopiero od pewnej kwoty – minimalny próg może wynieść na przykład 5 tysięcy złotych. Poza tym obowiązują również limity na Motosam.pl – kredyty samochodowe bez żadnych zaświadczeń  co do maksymalnej wielkości zobowiązania – w niektórych bankach może to być nawet i 125 procent kredytowanego samochodu. Przed podpisaniem umowy koniecznie trzeba dowiedzieć się czy wcześniejsza spłata kredytu lub zmiana waluty nie wiążą się z ponoszeniem dodatkowych opłat. Ważne są także wymagania dotyczące wkładu własnego. Są banki, które do określonej kwoty kredytu – na przykład do 10 tysięcy złotych – nie wymagają udziału środków własnych.

Nie wolno również zapominać o tym, że każdy bank inaczej ocenia zdolność kredytową klientów. Ttak więc fakt, iż jedna instytucja odrzuci wniosek wcale nie oznacza, że druga postąpi tak samo. Z uwagi na różnorodność oraz ilość ofert kredytowych należy przeznaczyć trochę czasu na dokładne ich przeanalizowanie i porównanie najważniejszych aspektów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *