Oferujemy ładne tuje sadzonki w donicach – Szczecin

Tuje to rośliny, które praktycznie nie wymagają żadnej pielęgnacji. Jeśli w lecie w miarę regularnie padają deszcze i nie ma suszy to nawet nie trzeba ich podlewać. Rosną sobie i z roku na rok są coraz ładniejsze i bardziej gęste. Tuje posadzone obok siebie w odległości ok pół metra po jakimś czasie stworzą gęsty i naprawdę ładny żywopłot.

Warto dbać o nasze tuje

Zadbane tuje to bardzo często wizytówka każdego ogrodu. Tuje najlepiej kupować w dobrych szkółkach roślin.

Oczywiście fakt, że tuje rosną nawet bez zabiegów pielęgnacyjnych i podlewania nie oznacza, że nie powinniśmy o nie należycie dbać. Im więcej o nich się dowiemy i im więcej poświęcimy im odpowiednio czasu tym bardziej będą cieszyć nasze oczy. Zadbane i pielęgnowane zgodnie ze sztuką tuje po kilku latach mogą być naprawdę ozdobą każdego ogrodu przydomowego.

Nasza szkółka roślin i krzewów iglastych oferuje tylko zdrowe i ładnie ukorzenione tuje szmaragd i brabant. Wszystkie drzewka sprzedajemy w donicach produkcyjnych. Są one od małej sadzonki uprawiane w doniczkach i dzięki temu ich korzenie są w stu procentach zachowane i zdrowe. Takie tuje możemy w naszym ogrodzie sadzić dosłownie cały rok jeśli tylko ziemia nie jest zamarznięta. Wszystkie tuje uprawiamy na zewnątrz i właśnie dlatego są one odporne na mrozy i inne czynniki pogodowe związane z naszym klimatem.

Tuje Szczecin

W Szczecinie nie ma zbyt wielu miejsc w których można od ręki kupić ładne i ukorzenione w donicach tuje.

Mamy wieloletnie doświadczenie w uprawianiu tui. Zajmujemy się zarówno rozmnażaniem iglaków i uprawianiem ich od tak zwanego zera jak i uprawianiem gotowych sadzonek zakupionych od innych producentów tui. Oferujemy sadzonki minimum 100 cm (1m) ale czasem zdarzają się też niższe tuje np. 50cm, 70 cm. Staramy się dostosowywać naszą ofertę do zapotrzebowania klientów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu sprawdzenia aktualnej naszej oferty. Staramy się posiadać na stanie zawsze minimum kilkaset gotowych na sprzedaż sadzonek. Wszystkie tuje nadają się od razu na gotowy żywopłot. W przyszłości planujemy także uprawę tui na gotowe żywopłoty sprzedawane na metry. Gotowy żywopłot od metra niedługo w naszej ofercie.

Zadzwoń i zapoznaj się z naszą aktualną ofertą telefonicznie:

Tuje Szczecin – Dołuje, woj. Zachodniopomorskie
nr tel. 601 767340, adres internetowy: Thuje.duno.pl

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

4 komentarze do “Oferujemy ładne tuje sadzonki w donicach – Szczecin

  1. Tuje to naprawdę wdzięczne rośliny nadające się do każdego ogrodu. Rosną bardzo szybko i łatwo się formują na co tylko chcemy. Jeśli w lecie nie ma suszy to nie trzeba nawet ich podlewać. Kupiłem kilka lat temu 100 tui wysokich na 70 cm w powyższej szkółce i dziś mam naprawdę reprezentacyjny żywopłot. Dbam i niego i delikatnie przycinam dwa razy do roku. Polecam ten sklep ogrodniczy z tujami bo to naprawdę solidna firma. Jest w Szczecinie kilka miejsc gdzie można tanio kupować tuje, ale ja póki co mam zaufanie do tego w Dołujach bo wszystkie tuje, które tutaj kupiłem przyjęły się i od razu rosły dalej.

  2. Rzeczywiście tuje szmaragd i to co można z tych roślin robić po kilku latach to coś pięknego. W tej szkółce iglaków w Dołujach pod Szczecinem kupiłem już ponad 50 drzewek tui i z czystym sumieniem stwierdzam, że 100 procent z nich się przyjęło. Nawet jedna nie uschła i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić , że każda z nich nie miała najmniejszego przestoju w dalszym wzroście. Wszystkie tuje szmaragd jakie tu kupiłem miały nie dawno zaaplikowany nawóz substral osmocote i przez to nie trzeba było przez pierwszy rok dawać żadnych nawozów. Dzisiaj mam piękny i gęsty żywopłot z tui i każdy kto do mnie wpada ze znajomych jest pod wrażeniem moich roślin w ogrodzie. Polecam ten sklep ogrodniczy pomimo tego, że to naprawdę mała, kameralna szkółka roślin i drzewek iglastych w Szczecinie.

  3. Z szmaragdów robi się szybko i w miarę tanio naprawdę fajne żywopłoty. Oczywiście wszystko zależy od tego jak duże tuje kupimy, a im wyższe tym droższe. Tuje powyżej 1m drożeją dosłownie w przeliczeniu 1 zł za 1 cm 🙂 Malutnie 50-70 kupujemy po 12 zł, a takie 160 cm to wydatek ponad 50 zł za szt. Oczywiście cały czas mówię o tujach takich jak w tej szkółce drzewek w Dołujach czyli z pełną bryłą korzeniową uprawianą od zera w donicach. Nie radzę kupować tui wykopywanych z ziemi i w tak zwanych balotach. Wiele z nich nie przyjmuje się i wyrzucamy kasę w błoto. Sam przeżyłem też kiedyś sytuacje w której takie tuje po wsadzeniu nawet te, które się przyjęły nie chciały rosnąć przez kilka lat i był moment, że chciałem je po prostu wywalić i kupić nowe w doniczkach. Na szczęście po 3 latach ładnie ruszyły w górę i potem już było ok. No tak tylko 3 lata zmarnowane i można było mieć żywopłot przed domkiem o wiele wiele szybciej 🙂

  4. Jeśli kupować tuje, to tylko u nich. Potwierdzam rewelacyjną jakość oraz dobrą cenę. Wcześniej kupowałam przez internet i myślałam, że wszystkie tuje są takie nijakie. Dopiero jak zobaczyłam tę szkółkę roślin, to zrozumiałam co to takiego zdrowa i piękna roślina.
    Mała uwaga do firmy, to tylko fakt, że zawsze trzeba wcześniej zadzwonić i się umówić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *