Początkujące firmy i problemy finansowe

Największym problemem z jakim borykają się przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą jest pozyskanie pieniędzy na ten cel. Środki finansowe są potrzebne nie tylko na bieżące wydatki, ale również i na inwestycje.

Tymczasem banki bardzo niechętnie udzielają start-upom kredytów. Z czego to wynika? Przede wszystkim z braku odpowiedniego stażu – im krócej firma funkcjonuje na rynku, tym trudniej ocenić jej zdolność kredytową i finansową sytuację. Od przedsiębiorców ubiegających się o kredyty inwestycyjne banki wymagają prowadzenia działalności co najmniej od roku, a niektórych przypadkach nawet i od 2 lat.

Firma musi się wykazać systematycznymi dochodami na odpowiednim poziomie oraz dysponować nieruchomościami, które mogą posłużyć jako zabezpieczenie zobowiązania. Firmy początkujące nie są niestety w stanie sprostać takim wymaganiom. Ze strony banków nie mogą liczyć na zbyt wiele – w rachubę wchodzi co najwyżej debet na koncie lub linia kredytowa na karcie kredytowej. Są to kwoty rzędu 10-12 tys. złotych.

Pieniądze z internetu

Moje pierwsze pieniądze jakie zarobiłem w internecie to zyski z inwestycji w serwis oferujący dzwonki polifoniczne. Jakieś dwa lata temu zakupiłem na aukcji ten serwis.
Ponieważ nie był dokończony, kosztował niecałe 200 zł. Po zakupie przerobiłem trochę wygląd, udrożniłem menu i rozpocząłem promocję w internecie. Z początku niezbyt mi to szło i serwis nie nie miał zbyt dużo użytkowników. Jednak pierwsze wyniki dało się zaobserwować po jakiś dwóch miesiącach aktywnej reklamy w internecie. Wtedy to udało mi sie sprzedać pierwsze fajne dzwonki do telefonu i melodyjki polifoniczne do różnych komórek. Może nie był to jakiś wielki zysk, ale początek zwrotów z inwestycji.

Kolejne miesiące, dzięki skutecznej promocji, rozwinęły sprzedaż do tego stopnia, że mogłem dzięki temu wykonać pięć kolejnych bliźniaczych serwisów. Dziś praktycznie ‚nie bawię’ sie już w takie małe portaliki, ale na początek to bardzo dobry test inwestycji internetowych. Myślę, że każdy kto poważnie myśli o własnym interesie i zarabianiu pieniędzy przez internet, powinien rozpocząć swoją przygodę od drobnych inwestycji. Może to uchronić początkujących od strat spowodowanych nietrafnymi decyzjami finansowymi.

Szybka pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń

Każda decyzja, która dotyczy zapożyczenia się do łatwych nie należy. Ale niekiedy nie mamy po prostu innego wyjścia niż sięgnąć po pomoc banku czy innej instytucji finansowej. Są sytuacje, kiedy bez pomocy osób trzecich nie uda nam się normalnie funkcjonować.

W takich sytuacjach powinniśmy się cieszyć, że na rynku finansowym funkcjonują również firmy pozabankowe, które chętniej i szybciej wyciągną do nas pomocną dłoń z potrzebnymi nam pieniędzmi. Pożyczki pozabankowe nie muszą od razu oznaczać wyższego oprocentowania, wiązać się z ogromnymi kosztami. Wszystko zależy od tego, gdzie po taką pożyczkę i do kogo się zwrócimy. Na rynku przecież działają firmy pożyczkowe z kilkuletnią tradycją w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Co więcej bardzo często jest i tak, że chcą one przyciągnąć do siebie klientów, którzy do tej pory korzystali z pomocy banków, udawali się do placówek bankowych. A żeby ich do siebie przekonać, muszą im zaoferować lepsze warunki, chociażby niższe, bardziej atrakcyjne oprocentowanie.

Tak samo jest w przypadku pożyczek społecznościowych, które udzielane są przez osoby prywatne. Są to rzeczywiście takie produkty jak szybka pożyczka bez zaświadczeń. W przypadku tych pożyczek pozabankowych można również negocjować wysokość oprocentowania, a nawet terminy spłaty rat. Co jest dodatkowym udogodnieniem nie licząc faktu, że całość transakcji dobywa się on-line, za pośrednictwem Internetu, tym samym oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas, który jest dziś na wagę złota. Tym samym pożyczki pozabankowe nie muszą oznaczać od razu gorszego wyboru.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *