Pożyczki gotówkowe

Podobno w chwili obecnej najbardziej opłaca się brać kredyt mieszkaniowy. Marża oraz oprocentowanie są naprawdę niskie. Właściwie już od lat nie było takiego spadku. Z czym to może być związane?

 

Prawdopodobnie z kryzysem, który sprawił, że kredytobiorcy nie zawsze mogli wywiązywać się z zaciągniętych przez siebie zobowiązań, bank musiał bardzo często zajmować ich majątek. Tym samym banki jawiły się jako instytucje, które ciągle tylko coś zabierają. Oczywiście każdy, kto występuje z wnioskiem o kredyt mieszkaniowy zakłada, że będzie go przykładnie spłacał przez najbliższe kilkanaście lat, jednakże nikt nie może przewidzieć nieszczęśliwych wypadków. A taką właśnie sytuacją był czas kryzysu, kiedy to wiele osób straciło pracę, nie było w stanie spłacać rat kredytu mieszkaniowego.

Niektórzy oczywiście posiłkowali się pożyczkami prywatnymi, których udzielali im znajomi, członkowie rodziny, inni zwracali się o pomoc do osób nieznanych i korzystali z tak zwanych pożyczek społecznościowych, które to bardzo szybko jako pożyczki gotówkowe prywatne i pozabankowe (Ibankowe.pl) wkroczyły na polski rynek i stały się niezwykle popularne. Niektórzy także byli do tego stopnia zdesperowani, że sprzedawali dobytek całego życia, oddawali pieniądze dla konkretnego banku i starali się znaleźć coś mniejszego, tak by móc godnie żyć. Niestety nie było to łatwe. Bo w dobie kryzysu nieruchomości choć spadały na łeb na szyję, to jednak jakiś poziom mimo wszystko utrzymywały, a dla niektórych próg ten był naprawdę wysoki. Tym samym dziś jesteśmy ostrożniejszy, myślimy co najmniej kilka razy zanim podpiszemy umowę o kredyt mieszkaniowy czy pożyczkę gotówkową w dużej kwocie. Szkoda, że Polak mądry jest dopiero po szkodzie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *