Pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe są jednym z najnowszych produktów finansowych, które wyewoluowały na skutek panującego kryzysu finansowego. Problemy z trudnymi kredytami spowodowały, że banki mocno ograniczyły ich udzielanie. W ten sposób różne instytucje pojawiły się na rynku oferując pożyczki pozabankowe.

złe kredyty
złe kredyty

 

Czym się charakteryzują takie pożyczki ? Z jednej strony łatwiejsza możliwość otrzymania pieniędzy okupiona jest wyższymi odsetkami jakie trzeba zapłacić. Sytuacja ta jest całkiem zrozumiała – taka działalność kredytowa, to w końcu bardzo dobry pomysł na biznes. Sądząc po ilości reklam i ulotek raczej cieszą się one dużą popularnością. Pożyczki pozabankowe w internecie dla zadłużonych (Capital.waw.pl) nie nadają sie zatem w ogóle na cele konsumpcyjne. Tylko ktoś nieodpowiedzialny dokonałby zakupów np. sprzętu RTV za pieniądze z tak drogiego kredytu.

Komu zatem i po co może się przydać pożyczka pozabankowa ? Przesłanką do jej wzięcia powinny być naprawdę ważne powody. Przykładem może być np. konsolidacja kilku kredytów sprawiających problemy ze spłatą rat. Przed wystąpieniem o przyznanie pożyczki warto dobrze rozważyć termin spłaty, nieuzasadnione wydłużenie go może przyczynić się do wielu problemów. Należy też pamiętać, że pożyczki pozabankowe nie są jedyną metodą na zdobycie pieniędzy – należy je traktować jako ostateczność.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *