Skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie firmy?

Życie początkującego przedsiębiorcy w żaden sposób nie jest usłane różami. Osoby chcące założyć własną działalność gospodarczą muszą się bowiem zmierzyć z całkiem sporymi utrudnieniami.

Niewątpliwie jednym z głównych będzie tutaj wszechobecna biurokracja. Na pozór wszystko to jest w miarę logicznie poukładane, kiedy to jednak przyjdzie nam przekonać się o działaniu poszczególnych – na pewno zmienimy zdanie. Dla kontrastu – chcąc założyć własną firmę w Wielkiej Brytanii wszystkie formalności załatwić będziemy mogli za pośrednictwem Internetu. Proces ten ogranicza się do zaledwie jednego dnia. W naszym państwie średni czas jaki musimy na to wszystko poświęcić to ponad dwadzieścia dni.

Wielu początkujących przedsiębiorców problem może mieć również ze sfinansowaniem swojej działalności. Tutaj jednak sytuacja wygląda trochę lepiej, gdyż nie musimy pakować się od razu w jakiś spore kredyt pod zastaw własnego samochodu (Tani-kredyt.org.pl). Do naszej dyspozycji oddane zostały różnej maści dotacje. Najpopularniejsze są oczywiście te przydzielane przez urzędy pracy, jak i Unię Europejską. Minusem skorzystania z takiego rozwiązania będzie konieczność odczekania na decyzję w sprawie złożonego przez nas wniosku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *