Założenie własnej firmy i konta w dobrym banku

Los początkującego przedsiębiorcy niewątpliwie nie należy do najłatwiejszych. Biurokracja czyhająca na każdym kroku na pewno nie zachęca do otworzenia własnej firmy. Z roku na rok jesteśmy zasypywani obietnicami rządu, że wreszcie się za to zabiorą, co skutkować będzie uproszczeniem tych wszystkich procedur prawnych.

Dla porównania – w Wielkiej Brytanii wszystkie czynności związane z założeniem firmy wykonać można za pośrednictwem Internetu, ewentualnie w sposób fizyczny – korzystając z jednego okienka w odpowiednim urzędzie. U nas niestety nie wygląda to tak kolorowo, a średni czas otworzenia działalności gospodarczej wynosi około dwudziestu dni. Trochę lepiej wygląda kwestia samego finansowania takich początkujących firm. Szybkie kredyty inwestycyjne dla firm są coraz bardziej dostępne dla wszystkich.

Są pożyczki i dotacje dla firm

Pieniądze firmowe najlepiej trzymać na dobrym koncie bankowym

Biedniejsi przedsiębiorcy nie muszą zaciągać pożyczki gotówkowej, by móc w ogóle marzyć o otworzeniu własnej działalności. Całkiem prężnie działa system przydzielania dotacji z urzędu pracy czy też z Unii Europejskiej. Co prawda minusem skorzystania z takiego rozwiązania będzie oczywiście konieczność odczekania na przyjrzenie się temu wnioskowi i wydanie decyzji, jednakże według mnie gra ta i tak jest warta świeczki. W tej kwestii akurat nie mam prawie nic do zarzucenia.

W dzisiejszych czasach po prostu niezwykle trudno byłoby funkcjonować bez rachunku osobistego. Pracodawcy rzadko kiedy płacą pracownikom pieniądze do ręki. Dziś wszystko przechodzi przez księgową i nawet żeby co miesiąc dostawać wypłatę, jesteśmy zmuszeni do tego, żeby  posiadać najlepsze całkowicie darmowe konto osobiste.

Mądrze wymierzmy rachunek bankowy dla firmy

Wybór rachunku, jeśli przed takim stajemy, do najłatwiejszych nie należy, bowiem banki mają w swoich ofertach kilkanaście produktów, a przecież tych instytucji jest naprawdę wiele. Jak się nie zgubić w tym gąszczu ofert i odnaleźć tę najlepszą, bo najbardziej nam odpowiadającą? Przede wszystkim trzeba się z nimi zapoznać, ale zamiast chodzić od banku do banku, tracić swój cenny czas, można skorzystać z dobrodziejstw Internetu, gdzie znajdziemy co miesiąc ranking, zestawienie najciekawszych produktów. Tych, na które warto zwrócić uwagę. Czym należy się kierować podczas wyboru rachunku osobistego? Przede wszystkim powinien on być dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli nie zamierzamy z niego wiele korzystać, najlepiej jeśli będzie on darmowy.

Jeśli chcemy dzięki niemu zaoszczędzić czas i dokonywać przelewów, robić opłaty to upewnijmy się, że do rachunku przypisane jest konto w bankowości internetowej, które działa szybko i jest łatwe w obsłudze. Warto pomyśleć również o karcie debetowej, którą dostajemy zazwyczaj do konta. Jeśli zamierzamy dokonywać nią wielu transakcji, pomyślmy o takiej, dzięki której zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Wiele banków oferuje zwrot jednego lub więcej procent za dokonane zakupy, a to w skali roku mogą być całkiem spore pieniądze.

Zobacz ofertę naprawde dobrej księgowej w Szczecinie – Pup.szn.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *